A kérdés, amit ma már egyre több cég feltesz magának: hogyan lehet egyszerre költséghatékonyan működni és mégis környezetbarátnak lenni? Tény, hogy a fenntarthatóság nem csupán egy divatos szólam, hanem valódi gazdasági előnyökkel járhat. De hogyan lehet azt elérni, hogy a környezetbarát lehetőségekre való átállás ne egy vagyonba kerüljön?
Egy vállalat költségvetésének kiemelkedően nagy százaléka megy el a céges járművek beszerzésére, fenntartására, a velük járó adminisztrációra. A hagyományos, belső égésű motoros járművek fenntartása manapság kész horror. Minden nap emberek százait látni, ahogy a benzinkutakon elképedt arccal szembesülnek az újra és újra emelkedő árakkal, az elkészető végösszegekkel. Arról nem is beszélve, milyen nagy felelősség nyomja a vállát egy nagyobb flottával rendelkező cégnek, ha az ökológiai lábnyomára gondol. És bizony egyre több ügyfél van, aki vehemensen érdeklődik a cég fenntarthatósági stratégiájáról, és választ magának olyan szolgáltatókat, akik nyitottak a környezetbarát megoldásokra.
Erre a problémára nyújtanak megoldást az elektromos vagy hibrid autók, melyek számos előnnyel rendelkeznek a hagyományos járművekkel szemben. Nem gondolnánk, pedig az elektromos autók alacsonyabb fenntartási költséget jelentenek, hiszen jóval kevesebb szervizelést igényelnek, nincs annyi mozgó alkatrészük, ami elromolhatna, nem szükséges olajcsere, nincs szükség éves nagy szervizre a motor miatt. Számos város próbálja támogatni az elektromos autók elterjedését, például kihelyezett töltő pontokkal, vagy ingyenes parkolással, ami valljuk be, hatalmas előnyt jelenthet egy cég számára.
Nem elhanyagolható előnye az elektromos autóknak, hogy környezetbarát megoldásuk mellett hihetetlen kényelmet, luxus élményt nyújtanak az utasoknak. Amikor életemben először ültem be elektromos járműbe, olyan érzés volt, mintha egyenesen a jövőbe vagy egy sci-fibe csöppentem volna. A csendes motor, a könnyed siklás, a hihetetlen gyors reakcióidő, és a rengeteg modern technológia az utastérben, ezek mind teljesen elvarázsoltak. Manapság ez az élmény már nem csak a kiválasztott tehetős rétegnek jár, hanem mindenkinek, aki a környezetvédelme és a kényelem mellett teszi le a voksát. Egy olyan cég, aki elektromos járműveket használ, azt üzeni magáról, hogy tervez a holnappal, gondol a jövő nemzedékére, és minden nap tesz is azért, hogy jobb világban éljünk. Egy vállalat, aki elmondhatja magáról, hogy zöld felfogással éli mindennapjait, a társadalom és az ügyfelek nagy megelégedését vívja ki.
Most sokan azt gondolhatják, hogy az elektromos autókra való átállás bonyolult, és olyan hatalmas beruházással jár, amit nem engedhet meg magának a vállalkozás. Pedig egy jó partnert találva, annak szakértelmével az átállás roppant könnyen véghezvihető, és arra sincs szükség, hogy a vállalkozás összes tőkéjét beleforgassuk. A megoldás a tartós bérlet, mely kiszámítható, előre tervezhető megoldást nyújt a zöld flotta kialakítására anélkül, hogy hatalmas kezdeti beruházás lenne hozzá szükséges. Ráadásul rengeteg adminisztrációs terhet levesz a vállunkról, ha nem nekünk kell foglalkozni a járművel kapcsolatos olyan dolgokkal, mint a szervizelés, a biztosítás, a kiválasztás, és nincs szükség adásvételre, leltárba vétele sem. Az Universal Leasing több éves szakértelmével minden nehézséget megold helyettünk, nemcsak az elektromos autók finanszírozásában segít, hanem gondoskodik a járművek teljes körű flottakezeléséről is. Ez azt jelenti, hogy egy cég anélkül válthat zöld autókra, hogy aggódnia kellene a karbantartás, biztosítás vagy az időszerű csere miatt.
A zöld flotta nem csupán egy trend, hanem hosszútávú befektetés. Az egyre szigorodó környezetvédelmi szabályozások miatt az elektromos járművek használata előbb-utóbb elkerülhetetlen lesz. Aki most lép, az időben felkészül a jövőre, miközben jelentős költségmegtakarítást is elérhet. A kérdés tehát nem az, hogy megéri-e zöldíteni a flottát, hanem az, hogy mikor kezdjük el.